Google Chrome

Witam

Mam problem z przeglądarką Chrome, który polega na niepłynnym przewijaniu stron i opóźnionej reakcji na kliknięcia, zwłaszcza na stronach, które bardziej obciążają komputer np. jak skończyłem korzystać z soundcloud zużycie procesora spadło o połowę. Zaczęło mnie to irytować, ponieważ myślałem, że to problem myszki, bo rolka już nie chodziła tak poprawnie, ale mam myszkę teraz za 90 euro i zaczęło mnie to bardzo irytować.

Mój sprzęt może wydać się trochę śmieszny, ale używam komputera tylko do internetu i małym programogramowaniu słuchania muzyki, więc zależy mi głównie na karcie dźwiękowej dobrej jakości i. Uważam, że dla przeglądarki sprzęt nie musi być aż tak zaawansowany więc:

procesor i7 920
ram 16 GB

Użycie procesora max 50%, a RAM-u 30%. Kiedy zrezygnowałem z z soundcloud w Chrome, spadło użycie procesora do 20-30%.

Sprawdziłem dużo poradników na. niepotrzebne rozszerzenia zostawiłem kilka, itp. Trochę działanie poprawiło się, ale za zaawansowane strony dalej przycina wiec postanowiłem napisać na forum, co może być problemem… nie chciałbym rezygnować z tej przeglądarki korzystam już od lat :slight_smile: z góry dziękuję za pomoc!

Może wyłącz w przeglądarce akcelerację grafiki.

sprawdzalem ta opcje nie robila roznicy

Czemu śmieszny? U mnie na słabszym komputerze Chrome działa płynnie. No chyba, że masz Win10/11 na jakimś starym wolnym HDD to wtedy może być problem, ale przy takiej ilości Ram można wyłączyć plik stronicowania.

Masz zainstalowane sterowniki do karty graficznej?

Śmieszny, ponieważ procek ma więcej, jak 10 lat :).

Co do grafiki, to miałem dobra, ale zrezygnowałem, ponieważ za głośno chodziła i kupiłem tania bez wentylatora, ale nawet teraz przycina jak wpisuje tekst, to wątpię, aby to była grafika… a dysk ssd

Mam win 10 i zaczyna trochę przycinać, jak komp jest włączony parę dni.

Może usuniecie całkowicie i instalacja na nowo by coś pomogła ma to jakiś sens? Bo nie chce szukać znów zakładek haseł…

Moje też mają ponad 10 i śmigają.

Sprawdź w menedżerze urządzeń czy Ci ją poprawnie wykrywa.

Jak masz dysk?

Może.

Raczej trzeba sprawdzić całościowo kondycję kompa, ponieważ taki efekt to raczej nie wina samej przeglądarki.
Trzeba sprawdzić pamięć komputera za pomocą narzędzia dostępnego w systemie, sprawdzić kondycję dysku twardego za pomocą na przykład Crystal Disk Info.
Sprawdzić, czy przeinstalowanie przeglądarki nie pomoże.
Ilość zainstalowanych programów w systemie, co się uruchamia wraz z systemem.
Czy w menedżerze urządzeń nie ma jakiś wykrzykników itp.
Sprawdzić, czy nie ma jakichś dostępnych aktualizacji systemu.
Coś musi bruździć w systemie, ponieważ przeglądanie stron na taki sprzęcie powinno być płynne.

dysk ssd nowy ramy nowe wszystko w rozruchu na minimum programy malutko nie ma bledow jedyne co procesor troche sie przegrzewa mimo nowej obudowy z dobra wentylacja… wlasnie przeinstalowalem przegladarke i juz troche lepiej ale np outlook przycina w chu… teraz po nowej instalce troche lepiej ale moze jakies inne sugestie ?

Temperatury w HWMonitor, raport SMART dysku, skan dysku Victorią.
U mnie na 15 letnim kompie (quad q6600 i 4G ramu ddr2) chrome chodził spoko tylko że ja tam miałem dedykowane gpu (radeona hd7770) i jechałem na linuksie.
PS. Teraz mam i5-11400 bez dedykowanej grafiki i jest niebo a ziemia w porównaniu z tym starym pc.

To jest komputer pod Minta, na Windows 10 będzie czasami ciął trochę.

Najbardziej pasował mi win 7, ale byłem zmuszony zmienić na 10 przez oprogramowanie do SB AE-9.
Dla mnie dźwięk to podstawa :), tak czy inaczej muzyka gra 24h i jaki win by nie był to przy każdym sprzęcie po paru dniach pracy trzeba było walnąć reset, bo zamulał.

a tak przy okazji byl taki popularny program do testowania sprzetu i tez mial opcje porownywania do innych komputerow moze ktos to kojazy bo zapomnialem nazwy

Pod linuksa sterowników do tej dźwiękówki chyba nie ma z tego co patrzę w googlach także zmianę systemu możesz sobie odpuścić :smiley:

Pytanie JAK jest odsłuchiwany dźwięk. Bo spotkałem się wielokrotnie z tym, że ludzie mieli drogie karty, a dźwięk leciał i tak cyfrowo albo po BT, i omijał te przetworniki. :grinning:

Jakieś cuda opowiadacie mam starego 15 letniego lapka z 4 GB pamięci SSD i Intel Dual Core T4300.
Windows 10
Nie ma żadnych przycinek itp. na Chrome.
Więc mając 16 GB pamięci i i7 nie wierzę, że nie da się przeglądać płynnie stron itp.

Są, po prostu to co dla jednego jest przycinka, dla drugiego jest ok.

probowalem kart ok 100e i nie bylem zadowolony poniewaz mam dobry wzmacniacz i 4 kolujmny az sie szarpnalem na 300e flagowca i jestem zadowolony a BT nie uzywam nawet w telefonie jak cos slucham nie ma to jak kable :slight_smile:

napisalem ze po reinstalce poprawilo sie troche zrobilem filmik wszedzie przewijam plynnie rolka tam gdzie sa przystanki to przycinki…

Sprawdzałeś przewijanie na nowocześniejszej maszynie?

Masz dostęp do nagrań kwadrofonicznych?