Znaki sms w k300i

czesc!ogladalem fakty w tvn i tam bylo o tym ze polskie znaki zżerają ilość znakow w sms’ie w niektorych telefonach. sprawdzilem w moim SE k300i i rzeczywiscie bez polskich znakow moge napisac dluzszego sms’a. czy ktos tez sie z tym spotkal i czy to rzeczywiscie prawda??

Prawda, prawda… jeden polski znak zawiera przeciętnie 2,3 znaki. Jeśli zależy Ci na kasie pisz bez, ale jesli chcesz aby adresat Cię zrozumiał używaj polskich znaków. Nieraz bez nich różne jaja wychodzą :lol:

Przecież tak było baaardzo dawno a dopiero teraz się tym zainteresowali… :?

Ja tam nie mam tego problemu bo nie mam polskiego menu. A jest na to sposób nie używaj t9

160znaków bez polskich znaków, 65z polskimi znakami.ja tak mam w swoim k300i

Wielkie dzięki:D sporo kasy tracilem bo musialem pisac po kilka sms’ów. a i tak odbiorcy nie dostawali ich z polskimi znakami

A co jeżeli w telefonie nie widać tego ile znaków uchodzi. Mam Nokię 3510i gdy wpisuję polski znak to jest on traktowany jako jedna litera(widzę po liczniku znaków). Czy ten telefon tak ma, że polski znak traktuje jako pojedyńczą literę, czy może o tym nie informuje, a tak na prawdę gdy sms do kogoś dojdzie to będzie miał więcej znaków?http://www.forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=93199&highlight=sms

@up ja mam tak samo…

SAgem my400x i mam “licznik znaków” ile zostało do końca…i jak psizę polskie znaki z T9 to jest to samo co bez polskich…

pisze ~158 znaków w 1 smsie w tym dużo polskich i wysyła 1 :wink:

moim zdaniem zależy to od rodzaju telefonu…

A polskie znaki i tak nie dochodzą o tym juz zapomnieli powiedzieć w faktach.