Program p2p

Używałem edonkey2000…

Który program dostępny na dobreprogramy.pl mi polecicie? co sądzicie o soulseek?

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=78184

jak dla mnie to dno :roll:

Poczytaj jeszcze :

:arrow: TO

Zależy na jakim łączu :stuck_out_tongue: od providera też zależy (:hmmm:). Nie wyciągam na nim więcej jak 16 kb/s natomiast taka shareaza ssa jak opętana :mrgreen: Dlatego właśnie ten program polecam :mrgreen:

Dla mnie to jest minusem :?

Osobiście polecam program BearShare

:arrow: BearShare - Download

To zależy jakiej sieci chcesz używać.

Jeśli ed2k to zdecydowanie eMule , a kiedy już troche go opanujesz to możesz zastanowić się nad modami np. stąd

Jeśli Bittorrent to Utorrent , Bitcomet lub Azureus

Zdecydowanie odradzam sieć Fasttrack (Kazaa i przeróbki tegoż klienta) , Bearshare ( spyware ) , edonkey (spyware) , imesh ( spyware) , limewire ( filtrowanie wyników wyszukiwania)

Jeśli interesuje Cię kombajn wielosieciowy to spróbuj Shareaza

Co do Soulseeka to jest to świetny program do pobierania muzyki , w zasadzie możesz znaleźć tam wszystko choć czasami trzeba dość długo czekać ze względu na to że program nie obsługuje “wieloźródłowości”

Pamiętaj że jest jeszcze kilka innych sieci oprócz tych największych i najbardziej znanych. No i nie daj się zrobić w balona , Na tej stronie znajdziesz listę oszustów próbujących wyłudzić pieniądze za darmowe p2p.

Jeśli nie przeraża Cię język angielski tu znajdziesz rzetelne informacje o świecie p2p , podobny polski serwis znajdziesz tu

:-k

Oprogramowanie P2P - Zestawienie

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=79611

najlepszy Azureus

no spyware, no adware jak w innych programach np Bear Share czy Kazaa

Tej najczęsciej, jak nie jedynie. Mówiąc bardziej obrazowo - p2p będzie mi służył jedynie do ściągania muzy, często korzystam z zasobów pewnej stronki i wklejam gotowy sznurek ed2k do okna IE i siup, ciągniemy :slight_smile: Same zasoby programu też by się czasem przydały :wink:

Prędkość ściągania plików prędkością, ale bezpieczeństwo też się liczy. Z osłem nigdy raczej problemów nie miałem, służył mi dobrze, ale teraz są jakieś jaja z instalowaniem osła (pisałem w innym topicu…) A co powiecie o DC++?

Przypomniałem sobie, że kumpel używający p2p do podobnych celów używa eMule, więc pewnie wybiorę ten program, ale czekam na kolejne opinie :slight_smile:

co takiego? :stuck_out_tongue:

Dzięki za odzew i linki. Czekam na kolejne odpowiedzi :slight_smile:

Osobiście polecam shareaze. Bardzo dobry program a jak skonfigurujesz dobrze to ssa jak głupia…

Program wielosieciowy - obsługuje klika sieci - shareaza działa z siecią ed2k, gnutella, gnutella 2 i torrent :slight_smile:

Jeśli chcesz ściągać muzykę to zarówno soulseek (pojedyńcze) jak i eMule (albumy) będą dobrym wyborem.

Korzystanie z sum kontrolnych to oczywiście dobry pomysł bo dzięki temu wiesz że ściągany pliczek nie okaże się czymś zupełnie innym i niekoniecznie pożądanym. W przypadku gdy korzystasz z wbudowanej wyszukiwarki warto wspomóc się bazą danych o fake`ach znajdującą się na stronie

donkeyfakes.net , jeśli nie masz ochoty na ręczne wklejanie sum kontrolnych na stronkę możesz dodać taki wpis do pliku webservices.dat w folderze emule/config (notatnikiem) :

DF - FakeCheck,http://donkeyfakes.net/fakes.php?hash=#hashid&size=#filesize

DF - FakeReport,http://donkeyfakes.net/report.php?hash=#hashid&size=#filesize&name=#filename

a zyskasz opcję sprawdzania / zgłaszania fake`ów przez kliknięcie na plik prawym przyciskiem w zakładce transfery i wybranie odpowiedniej opcji z “usług sieciowych”

Pamiętaj też o korzystaniu z dobrych sprawdzonych serwerów bo niestety sporo jest fałszywych i służy do szpiegowania użytkowników sieci ed2k , “czyste” serwery znajdziesz na stronce http://corpo.free.fr/server.met , pamiętaj by przed dodaniem tych serwerów wyczyścić listę i zablokować w opcje -> serwery ich automatyczna aktualizację (inaczej same Ci się będą dodawać)

Warto też na wszelki wypadek użyć blokady złych adresów (filtr IP) w opcje -> bezpieczeństwo , adres do pobrania listy złych adresów znajdziesz tu

Warto jeszcze wiedzieć że eMule jak i inne programy p2p powodują znaczną fragmentacje plików na partycji na którą pobierasz , więc lepiej gdy foldery incoming i temp (zwłaszcza temp) znajdą się na innej partycji niż systemowa - ułatwi to konserwację systemu.

eMule nie rozpieszcza prędkością , zwłaszcza na początku korzystania z niego , ale za to zapewnia dostęp do największych zasobów. Najlepiej działa kiedy pozwala mu się pracować cały czas , pobierając od kilku do kilkunastu plików jednocześnie - wtedy optymalnie wykorzystujesz łącze.

Za wysyłanie innym użytkownikom danych jesteś wynagradzany kredytami czyli korzystnym modyfikatorem przy wyliczaniu miejsca w kolejce po plik ( ale tylko u tych użytkowików którym coś wysłałeś oczywiście) , tak więc z czasem osiągi będą coraz lepsze.

Powodzenia

Hehe, piszesz więcej rzeczy niż chciałem wiedzieć :wink: :stuck_out_tongue: używając osła ostatnim razem nigdy nie bawiłem się w tego typu rzeczy :wink:

Możesz jaśniej? Czy to samo ma miejsce w przypadku osła? Czy to coś niebezpiecznego?

eMule pobrany :wink:

Polecam BearShare bo ściąga szybko jest łatwy w obsłudze i ma dużo źródeł 8)

Nie jest to niebezpieczne , chodzi po prostu o to że eMule (jak większość programów p2p) pobiera pliki w kawałkach i w taki sam sposób zapisuje je na dysku , dopóki plik(i) nie jest ściągnięty do końca nie da się (zazwyczaj) wykonać efektywnej defragmantacji - a na partycji systemowej wypada mieć pliki regularnie defragmentowane - inaczej po prostu system będzie działać coraz wolniej w miarę jak na partycji robi się coraz większa sieczka.

W przypadku partycji innej niż systemowa problem nie będzie tak odczuwalny.

Ja proponuje zainstalować eMule na partycji innej niż systemowa (albo wypakować tam archiwum bo można ściągnąć archiwum bez instalatora) , jeżeli masz już instalnięte na C: to po prostu wyznacz własne foldery dla plików pobieranych i pobranych , możesz to zrobić w opcje -> foldery.

Złączono Posta : 01.07.2006 (Sob) 22:52

Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę , ale Bearshare zmienił właściciela , bezpośrednio po zawarciu ugody (4 maja 2006) na 30 mln $ między wcześniejszym właścicielem firmą Free Peers a firmami Capitol Records, Sony-BMG, UMG Recordings i Warner Music. Teraz właścicielem jest iMesh a używanie Bearshare zwłaszcza w najnowszej wersji (powyżej 5.1) jest po prostu lekkomyślne chociażby ze względu na spyware którym nafaszerowany jest ów klient.

Proponuje wyszukać innego klienta sieci Gnutella.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś wontpliwości to prosze :mrgreen:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=78184

co to za OT? KOSZ

Zainstalkowalem tego eMule i połapać się narazie w nim nie mogę :confused: z chęcią bym wrócił do osiołka, no ale wiadomo… wklepuje link ed2k do ie, plik się pojawia w emule i nie wiem czy ssie czy nie, jakoś w ośle to prościej wyglądało :wink:

czemu ten temat został przeniesiony do innego działu? :evil:

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=63241

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 876#564876

myślę, że dane zawarte w tamtych tematach pomogą Ci skonfigurować eMule do Twoich potrzeb i nie tylko.

bo Moderator tak chciał ;]

Po dodaniu do pobierania plik pojawia się w zakładce transfery.

Czy plik pobiera się w danym momencie czy nie możesz stwierdzić patrząc na kolumny ; prędkość (jeśli cokolwiek tam jest to znaczy że plik jest pobierany) lub status (pobieranie).

Zwykle zanim dojdzie do pobierania trzeba odczekać pewien czas w kolejce , do każdego użytkownika z plikiem który chcemy pobrać stoimy w osobnej kolejce - żeby sprawdzić jakie mamy miejsce u danego użytkownika , kliknij dwa razy lewym przyciskiem na pliku w zakładce transfery. Rozwinie się lista użytkowników z poszukiwanym plikiem , wartość QR w kolumnie status oznacza miejsce w kolejce do pobierania u danej osoby , im mniejsza liczba tym bliżej pobierania. Zmiana miejsca następuje co pół godziny w ramach “zapytania o plik”.

Jeżeli eMule zostanie wyłączone na dłużej niż 1h , miejsce w kolejce przepada.

Awans w kolejce będzie szybszy jeśli danemu użytkownikowi wysłaliśmy odpowiednią ilość danych by uzyskać dodatni modyfikator.

Ponieważ prędkości pobierania jakie można osiągnąć przy pojedyńczym pliku , z reguły nie są duże - najlepiej pobierać od kilku do kilkunastu plików jednocześnie.

Im dłużej eMule pracuje tym skuteczniej działa.