Podłączenie telewizora zamiast monitora

poszukuje informacji / schematu /wskazówek - jak wykonac przewod łączący komputer z telewizorem… Nie chodzi mi tutaj o zwykłe połączenie TV-out - tylko o kabel by połączyc TV do PC zamiast monitora ( daje to mozliwosc oglądania filmów na TV). Wiem że jest to możliwe i proszę o pomoc w tym temacie. ( Nie jest to napewno skomplikowane… wystarczy odnależć odpowiednie piny w wejściu SCART) … może ktoś ma gotowy pomysł ???

A zastanowiłeś się, czy Twój telewizor to wytrzyma ?

ha ha ha … BAAAAAAAAAArdzo Śmieszne… Najwyżej wyleci w powietrze…

podlaczasz komputer do telewizora kablem z koncowka typu “euro” i cala filozofia, poszukaj na googlach, aha i inaczej niz przez TV-OUT to sie chyba nie da.

masz tu link do strony z schematem kabli

http://www.pcmedia.republika.com.pl/Ins … dialna.htm

Proponuję odwiedznie forum elektroników amatorów Elektroda http://www.elektroda.pl/rtvforum/index.php i skorzystanie z opcji przeszukiwania forum. Po prostu wpisz tam euroscart znajdziesz naprawdę wiele interesujących porad dotyczących tego tematu. Miłej i owocnej lektury :wink: :wink: :wink:

dzięki wszystkim za odpowiedzi… teraz muszę na spokojnie przejrzec i przeanalizowaćwszystkie odnośniki. Dam znac póżniej czy to jest dokładnie to o co mi chodziło… Pozdrawiam =D>

Najprawdopodobniej tego się nie uda zrobić bez monitora.

Musisz najpierw podłączyć monitor, by móc uruchomić komputer.

Żeby uruchomić wyjście TV, musisz najpierw w opcjach sterownika grafiki zmienić domyślny monitor na TV, wybrać tryb kodowania sygnału wizyjnego (domyślnie NTFS), sklonować obraz, ustawić klon jako domyślny. Wtedy może załapie.

Bolo poczytaj sobie pierwszy post

Po pierwsze opisany przez ciebie przypadek dotyczy karty z wyjściem TV a emailnet wyraźnie zaznaczył że problem doyczy karty bez TV out. Po drugie po raz pierwszy słyszę o trybie kodowania sygnału telewizyjnego NTFS czy przypadkiem coś ci się nie pomyliło???

Pomylił z NTSC.

Prawda pomyliłem, moja wina.

Po drugie, żeby było tak jak pisał fiesta, musiałbyś znaleźć telewizor ze złączem DVI lub VGA, po trzecie: musisz mieć pełne Eurozłącze tj.: obsługa RGB itp, po trzecie nigdzie emailnet nie napisał, że chodzi mu karte bez tvOUT, tylko by połączenie odbywało się z pominięciem TV OUT.

W zeszłym roku na necie jakiś inzynier opisywał, dlaczego tego nie mozna zrobić kablami bezpośrednio. DaL nawet schemat urządzenia, które by trzeba zastosować by się to udało.

Reasumując: ŻADNA KARTA GRAFIKI NIE JEST PRZYSTOSOWANA DO BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI TELEWIZORA.

Jezeli masz stuhercówkę to można spróbować wg schematów wyprowadzeń.

Podstawowy problem:

opis “analog VGA connector”:bez cyfer- wyjścia-R G B, nie ma problemu, większość TV posiada wejśćie RGB, dalej RGB wejście- który telewizor ma wyjście RGB na scarcie + synchro V, H + napięcie z kompa(+5V) + jeszcze parę ■■■■■ół = wielki problem. Łacznie 15 wyprowadzeń w trybie VGA i 24 w trybie DVI. Cały SCART ma 21 złączek(licząc obudowę).

Tak w wielkim skrócie.

Reasumując: komputer wysyła sygnał do TV i nie otrzymuje odpowiedzi.

Wniosek: komputer się włącza bez podglądu.

Zgadza się Bolo 6… Nigdzie nie napisałem ze chodzi mi o kartę bez TV Out. Nigdzie też nie napisałem że chodzi mi o podłączenie TV z pominięciemTV Out…Napisałem jednak że chodzi mi o podłączenie telewizora “ZAMIAST” MONITORA… Tj. w gniazdo do ktorego zazwyczaj podłączasz monitor chcę wpiąć przewód, a na jego końcu umieścić wtyk SCART który będzie podłączony do TV. Tym sposobem mój telewizor będzie pracował ZA monitor… W kazdym razie na dzień dzisiejszy wiem juz że potrzebne do tego będzie wykonanie odpowiedniego układu elektronicznego przetwarzającego sygnał do prawidłowego formatu i mały programik. Jestem właśnie w trakcie prac wykonawczych… Nie omieszkam powiadomić o efektach moich poczynań… POZDROWIONKA

Miałem kiedyś takie urządzonko kupione na giełdzie elektronicznej za chyba 35 zł. Problem w tym, że jakość obrazu generowanego przez to cudo była mizerna, a poza tym działało tylko w jednej rozdzielczości…

Możesz też kupić coś takiego - o ile się orientuję to w Polsce można dostać takie konwertery firm Aver, Trust oraz LifeView (ten ostatni kosztuje chyba 200zł + VAT). Taki konwerter podpina się do gniazda monitorowego D-Sub i za jego pośrednictwem do telewizora poprzez np. SCART.

Tak czy inaczej z niecierpliwością czekam na informację o efektach - sam chciałem nabyć coś takiego ponieważ mój notebook nie ma wyjścia TV-Out. Więc jeśli chciałbyś to mogę być pierwszym kupcem :wink:

W Chip’ie 9/2002 na stronie 164 jest artukuł “TV dla każdego” tam jest pokazane jak zrobić taki kabelek, więc jak masz jakieś dojście do starych Chip’ów, to życzę przyjemnej lektury.

Zapalony Ornitolog… heh… Jesli o twego laptopa chodzi to nie wiem czy to zadziala… jesli masz takie samo wyjscie to powinnole jednak poczekaj na efekty moich prac. Jak bedzie dzialac to dam znac i napewno się dogadamy… Na pewno nie zedre z iciebie… nie chodzi w koncu o zarobek tylko o doswiadczenia. Pozdrowionka= emailnet@go2.pl

— ALIEN —

Nie ma co, bardzo ciekawa treść tego posta. A zamiast tych 3 postów napisanych pod sobą może wystarczyłoby użyć funkcji ‘zmień’ przy poście i dopisać to co się chciało?

A jesli chodzi o artykuly z Chip - a to przeanalizuj i przelicz sobie koszta wykonania takiego kabelka… Wyprodukuj i sprzedaj mi go za 20 PLN… chetnie kupie… czekam na propozycje.

POZDROWIONKA… emailnet@go2.pl

Powodzenia Emailnet w twoich poszukiwaniach.

Ale obawiam się, że to Co znajdziesz będzie droższe niż sie spodziewasz.

Hej, ty chciałeś jakieś info, ja Ci podałem, źródło, a jak Ci się nie podoba, to nie moja broszka. A za 20 zł, to ja od Ciebie chętnie kupię, bo nie chce mi się składać samemu. A co do tej przejściówki za 200 zł, to taniej kupić sobie jakąś kartę z wyjściem TV.

Narka.

Co do treści tego posta to w.g mnie jest delikatnie mówiąc nie na miejscu… Oczywiście - przepraszam - też przecież mogłeś nie wiedzieć że w dniu w którym zostały przeze mnie wysłane 3 podobne wiadomości miałem kłopoty z siecią i zostały one wysłane niezależnie ode mnie. Czasem tak bywa i przy takich problemach nie jesteśmy w stanie kontrolowć tego co idzie w sieć i czy w ogóle idzie… W każdym razie bardzo dobrze że zostały one przez was zmodyfikowane. Dziękuje.

…Pozdrowionka