Jaka dystrybucja na bardzo starego kompa?

Witam!

Dostałem zabytkowy komputer o konfiguracji: CPU 486 DX2 , 8 MB ramu, grafika ma 1 MB a dysk ma ok 400 MB,

Wobec tego jakiego linuksa byście polecili mi na taki komputer ? Czy będzie tylko mozliwość pracy w trybie tekstowym, a może dokupienie ramu by coś dało by pracować w trybie graficznym ?


Zmiana tematu na mówiący o problemie

Areh

Nie ma szans. Nie wiesz nie odpowiadaj. :?

Można zastosować Live CD, ale to się mija trochę z celem.

Ale ile zajmuje Mandrakie bo bym z checia zaintsalowal i czy jest darmowy :shock:

To powiedz jakiego live chciałbyś na tym odpalić?

DziaDu , zapomnij o Mandrake, jest kompilowany pod i586, więc nie ma najmniejszych szans że ruszy Ci na tym. Możesz spróbować ze Slackware albo KateOS, ale jeżeli nie masz doświadczenia z Linuksem, to raczej kiepsko to widzę. Pozatym, problemy mogą pojawić się już podczas instalacji (trochę mało RAMu). Jakbyś miał tak z 32 MB, to można by pomyśleć. No i raczej tylko tryb tekstowy.

Przejrzyj cały ten dział.

Wersja bez supportu jest darmowa.

Wymagania:

http://forums.livingwithstyle.com/archi … 52238.html

areh Ty chyba pisales ten post do Kefas bo u mnie to spokojnie pojdzie Mandrake. A z innych Linuxów to jakie jescze polecacie :?

Przejrzyj cały ten dział - informacji od groma.

Masz rację. Ja polecam Slackware, a dla cierpliwych Gentoo.

areh , a nie zainstalował by Kefas Slacka z fluxboxem ?

A co myślicie na temat instalacji Debiana na takim komputerze.

Wątpię:

Wymagania instalacyjne (sprzęt):

FluxBox runs well on P166.

Jeżeli bez iksów, to może i da radę. Ale pamiętaj, żeby postawić jakiegoś Linuksa na takim sprzęcie, trzeba mieć już trochę wiedzy o tym OSie. Jeżeli nie miałeś wcześniej styczności z Linuksem, to daj sobie lepiej spokuj.

A ja proponował bym zipSlacka ok.100MB. :slight_smile: A Gentoo na takiej maszynie nie ma sensu, zwłaszcza Stage1(czas kompilacji).

Polecam yopera. Oczywicie x86. Chodzi bardzo szybko instaluje sam stery przy setupie a instalacja trwa 16 minut + meczarnia w sax. Ale system ultraszybciutki i sporo gotowych programow przez apt-get dostepnych

A czytałeś posta od początku? Kefas ma sprzęt 486, a Yoper jest kompilowany pod i686, pozatym, nawet gdyby był kompilowany pod i486, to raczej nic z tego by nie było, bo Yoper nie umożliwia wyboru pakietów podczas instalacji tylko wali wszystko co ma, a na taki mały dysk byłoby to zdecydowanie za dużo.

Pracowałem kiedyś na Yoperze i rzeczywiście, jest dość szybki, ale jeszcze trochę brakuje mu do tego, aby stał się distro dla ZU. Ma jeszcze sporo bugów (co zauważyłem po aktualizacji systemu aptem), ale może w nowej wersji poprawi się to. W każdym razie, jak wyjdzie, to potestujemy.