Poszukuję programu do dzielenia paortycji

:smiley: Witam pięknie ! :smiley:

Witam wszystkich pięknie.

Pracuję aktualnie na Windows Serwer 2003 Pl i poszukuję programu przy pomocy, którego mógłbym zrobić FAT32 i przy okazji nie stracić połowy danych ?

Partition Magic

Nie wiem czy o to ci chodzilo http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=59&g=8

Niestety program partition magic nie działa na systemach serwerowych.

A jeśli chodzi o PM, to znalazłem PM 8.0 (zresztą tutaj) ale “Uwaga program bezpłatnie oferowany jest jedynie w 60 - dniowej wersji demo. Można w programie robić wszystko, jednak nie można dokonać faktycznych zmian…” Poza tym pod WINserwer nie chodzi !

Zaś Partition Resizer 1.3.4 “Program jest przeznaczony wyłącznie dla zaawansowanych użytkowników” a do takich się nie zaliczam.

Może jest coś jeszcze ?

Paragon Hard Disk Manager pełna polskojęzyczna wersja programu dostępna na płytce CD dostarczanej wraz z czasopismem Ekspert (jeszcze dopstępna w handlu). Dokładny opis masz tutaj:

http://www.ks-ekspert.pl/archiwum/0204/z_plyty.asp

A opis całej aplikacji znajdziesz w czasopiśmie.

:lol: Piękne dzięki za informację !!

Mam nadzieję, że dostanę jeszcze w kioskach ten numer…

A nie można go ściągnąć z sieci ?

Legalnie pewnikiem nie można. Jest to aplikacja płatna. Tak że należy korzystać z okazji i zaopatrzyć sie w wersję legalną za jedyne 9,90 zł.

:oops: Domyślałem się tego !

Pomyśłałem tylko, że skoro i tak siedzę przy komputerze, to szybciej dla mnie będzie to ściągnąć niż wyprawa do centrum i łażenie po kioskach…stąd pytanie.

Miłego dnia !

A ktoś już tym programikiem (zestawem) pracował ?

I jeszcze jedno : w opisie programu przeczytałem m.in. : , że zawiera program Ext2FS Anywhere, pozwalającego zamontować partycje linuksowe jako dyski w systemach Windows. Czy to oznacza, że gdym chciał zainstalować jeszcze dodatkowo n.p. Knoppixa, to wtedy nie będę musiał robić partycji FAT spod Knoppixa ?

:lol:

Muszę podziękować za poprzedni link do Eksperta - przy okazji zajrzałem do Komputer Swiat !!

Parę dni wcześniej u mnie zaczął dokładnie pojawiać się DOKŁADNIE TAKI SAM KOMUNIKAT !!