Ekologia - pytanie - teoria

:? W związku z budzącą się we mnie świadomością ekologiczną mam pytanie. Jest ono dla mnie tym bardziej ważne, gdyż sam problem, w który się zagłębiam coraz bardziej mnie nurtuje. Ba, nawet zaryzykuję stwierdzenie, że jest to ogromnie dla mnie intrygujące. Sporo już przeszukałem zasobów w necie ale nic nie znalazłem :cry: Nie ustaję jednak w ciągłych poszukiwaniach i mówię o tym otwarcie: nie daję rady - pomóżcie. :frowning: A problem mam taki: wprowadzeniu wiru niskotemperaturowego na 3 kotłach grzewczych oraz zamontowanie niskoemisyjnych palników spowoduje obniżenie emisji NOx ale nie mogę znaleźć uzasadnienia merytorycznego dla obniżenie stężenia SO2 na kotłach blokowych do wartości normatywnej 1200 mg/Nm3. Czy jeśli to zostanie wykonane będzie 100% pewności, że jest szansa na dotrzymanie normatywnej wartości 200 mg/Nm3 stężenia pyłu? Chodzi o kocioł wyposażony w półsuchą instalację odsiarczania spalin. Jeśli ktoś ma jakieś informacje na taki temat to poproszę. Będę ogromnie wdzięczny. Nie jest to żadna tam praca czy coś. Po prostu mam takie zainteresowania poza zawodowe.

Update 1:

Canaletto czy masz może jakieś namiary na takie forum? Ja nic nie mogę znaleźć… Nawet nie wiem czy szukać forum+piece czy też forum+pył.

Update 2:

ania_basia zapewniam Cię, że nie jest to praca domowa, ja pracuję w sklepie spożywczym. Po prostu ta tematyka bardzo mnie interesuje, zgłębiam ją systematycznie ale brak mi materiałów źródłowych.

Update 3:

strumienianin dzięki za zainteresowanie się moim problemem ale tam jest w sumie 15 topców a na dodatek wśród nich jest jeden przyklejony :x chyba to nie jest miejsce, gdzie znajdę odpowiedź na dręczącą mnie kwestię

Update 4:

Canaletto: i Tobie drogi kolego dziękuję za zainteresowanie ale na tym forum jest 199 zarejestrowanych użytkowników, którzy napisali 203 posty… :o małe mam zatem szanse na pomoc z ich strony. Założenie tam wątku byłoby wołaniem na puszczy. Nie zrozum mnie źle, ja daleki jestem od “wybrzydzania” - po prostu racjonalnie podchodzę do takich “aktywnych” for. Ale mimo wszystko dzięki - jesteś dla mnie, razem z kolegą strumienianinem, prawdziwą opoką mojego ekologicznego zamyślenia pośród rozkwitu cywilizacyjnego ogrodu, który z pewnością nic dobrego nie wroży.

Wydaje mi się, że post powinien być skierowany na forum specjalistyczne.

szcerze mowiac sadze ze to jest praca domowa, a jesli nie to faktycznie musiasz zadac to pyatanie specjaliście.

A może forum ekologiczne?

:arrow: http://forum.servis.pl/viewforum.php?f=17

stachan Znalazłem to : http://www.chemia.e-miasto.pl/ Napisz czy o to chodziło.