Problem z cd-rom

rozpakowalem ASPI wlaczylem aspiinst uruchomilem ponownie komputer i nic sie nie stalo

Złączono Posta : 16.04.2006 (Nie) 12:58

a jesli chodzi o

to nie wiem gdzie to sprawdzic

czy masz jedną CDROM i HDD i na jakim kanale działają :?:

mam jedna dvd-rom

@x-awier zrób screen:

start=> panel sterowania-> system-> sprzet-> menadzer urzadzen-> Kontroler IDE ATA/ATAPI-> Pomocniczy kanał IDE właściwości

Zakładek ogólne i ustawienia zaawansowane

forum115li.th.jpg

forum215nx.th.jpg

tu jest wszystko

Złączono Posta : 19.04.2006 (Sro) 18:53

halo

Cierpliwości :twisted:

uwazam ze zle Ci wykrywa, sprawdz czy możesz zmienić w pozycji zaznaczonej na DMA2

beztytuu7vm.jpg

jak masz mozliwośc zmień tasme sygnałowa

tam jest opcja tylko “Tylko PIO” (to Tylko tez ta jest :D)

Złączono Posta : 20.04.2006 (Czw) 16:41

nie ma mozliwosci zmiany tasmy sygnalowej (o co chodzi) :frowning:

@x-awier zastosuj sie do Tego

rozebralem komputer, wyjalem cd-rom, przeczyscillem caly cd-rom razzem z laserem (delikatnie) fajna miekka jedwabna sciereczka wkladam plyte ale nic wkladam druga plyte (i dziala) ta plyta jest czysta jakby byla kupiona ze sklepu kilka sekund temu ale jak odtwarzam muzyke to sie tnie jakby byla porysowana (a na wiezy gra normalnie bez zaciecie)

Zajrzyj do Biosu jeśli go “widzi” a jak piszesz menadżer nie wykrywa błędu to przykra sprawa na 90% spalony laser w napędzie :frowning:

Mozna powalczyć z aktualizacją sterowników (flash biosu napędu) ale jak wogóle sie nie obraca to aktualizacja nic nie pomoże (a jeśli nie masz doświadczenia nie radzę flashować Biosu napędu)

to bardzo mi przykro i smutno m :frowning: :cry: :frowning: i ale bede czekal moze ktos sie jeszcze znajdzie kto mo pomoze :-x

jaka jest jego żywotność :?:

dvd-rom byl juz w komputerze:D

http://www.cdrinfo.pl/software/stronaid … 1191035445

klikam na nazwe nastepnie kliknij aby pobrac plik wlancza sie strona jest biala strona a na dole pisze zakonczono

http://download.chip.pl/download_53398.html

juz to mialem i tak samo

Złączono Posta : 26.04.2006 (Sro) 9:01

rozpakowalem ASPI wlaczylem aspiinst uruchomilem ponownie komputer i nic sie nie stalo

Złączono Posta : 03.05.2006 (Sro) 18:18

czy ktos mi pomoze plz :(:frowning:

docisnij z tylu wszytkie kabelki tez tak mialem xd

dociskałem już wiele razy i nic z tego. :frowning: